Czytam nieoficjalne tłumaczenia

1. Marissa Meyer - Cress
Co to? - Trzeci tom Sagi księżycowej
Nieoficjalne tłumaczenie: DD_TranslateTeam 

Opis:
Cinder i kapitan Thorne wciąż są ściganymi zbiegami, ze Scarlet i Wilkiem na doczepkę. Wspólnie planują obalenie królowej Levany i powstrzymanie jej armii przed najazdem na Ziemię. 
Wielkie nadzieje pokładają w Cress, która od dzieciństwa jest uwięziona na satelicie z ekranami komputerowymi jako jedynymi towarzyszami. Cały ten czas spędzony przed komputerem pomógł jej stać się znakomitą hakerką. Niestety jest zmuszona pracować dla królowej Levany i właśnie dostała rozkaz wyśledzenia Cinder i jej przystojnego towarzysza. 
Kiedy śmiała próba ratunku spala na panewce, grupa zostaje rozdzielona. Cress w końcu zyskuje wolność, ale za wyższą cenę niż sądziła. W międzyczasie królowa Levana nie pozwoli by cokolwiek przeszkodziło jej w poślubieniu cesarza Kaia, zwłaszcza mechanik-cyborg. Cress, Scarlet i Cinder może nie pisały się na ratowanie świata, ale mogą być jego ostatnią nadzieją.

Postęp czytania: 40 rozdział z 40 przetłumaczonych (63 rozdziały w całej książce)
2. Abbie Glines - Rush Too Far
Co to? - Czwarty tom serii Rosemary Beach. Za daleko. 
Nieoficjalne tłumaczenie - MoreThanBooks
Opis:
"O krok za daleko" było historią Blaire. Teraz nadszedł czas na to, aby Rush podzielił się swoją opowieścią. 
Wszyscy w Rosemary Beach myślą że wiedzą jak Rush Finlay i Blaire Wynn zakochali się. Ale Rush wraca aby opowiedzieć swoją wersję wydarzeń...
Rush zasłużył na reputację złego chłopaka. Trzypiętrowy dom na plaży, luksusowy samochód i kolejka dziewczyn prosząca o czas w jego pościeli są przedmiotem zazdrości każdego faceta w Rosemary Beach i Rush przyjmuje to wszystko z niefrasobliwym chłodem syna gwiazdy rocka. Wszystko co potrzebuje to jego najlepszy przyjaciej Grant i jego siostra, Nan.
Dopóki Blaire Wynn nie przyjeżdża do miasta ze swoim podskakującym pickupem i pistoletem pod siedzeniem. Gospodarska dziewczyna z Alabamy natychmiast przyciąga uwagę Rusha, kiedy odkrywa jak anielsko piękna jest jego nowa przyrodnia siostra, ale wie że musi zachować dystans. Nawet jeśli ona potrzebuje jego pomocy. Nawet jeśli tęskni za nią.

Ponieważ Rush wie dlaczego Blaire jest sama na świecie, zmuszona poprosić ojca o pomoc, który porzucił ją trzy lata temu. I wie że jeśli się zbliży, to zniszczy Nan, która ma sekretne połączenie z Blaire.
Postęp czytania: 312/312 stron [wkrótce recenzja]